Hakkımızda

Aslıhan ELMAS

Uzman Sporcu Diyetisyeni

Spor ve beslenmenin önemini Galatasaray, Bursaspor, Başakşehir Spor futbol kulüpleriyle beslenme ve antropometrik yağ ölçümleri aracılığıyla yaptığı test çalışması sonucu çıkardığı anlamlı sonuçlarla vurgulayan sporcu diyetisyeni Aslıhan Elmas her koşulda sporcunun multidisipliner bir şekilde yaklaşıldığında performansın en üst düzeyde olumlu etkilediğini savundu.

Kurucu ortağı ve sporcu diyetisyeni olduğu Eat Clean Turkey Kliniğinde çalışmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü, Çaykur Rize Spor Kulübü sporcu diyetisyenliği görevini yerine getiren Aslıhan Elmas TFF’de resmi olarak görev almaktadır.

Okan GÜL

Uzman Diyetisyen

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köy işleri bakanlığının desteği ile Tübitak tarafından gerçekleştirilen Türkiye’ye özgü besinlerin içeriğini belirlemek adına oluşturulan veri tabanı olan ‘’TURKOMP’’ ile yapılan, diyet değişimleri üzerine Türkiye’deki ilk bilimsel çalışmayı gerçekleştirdi.

Diyabette Karbonhidrat Sayımı Eğitmeni olarak çeşitli Ulusal kongreler ve Sağlık Bakanlığı Desteğiyle düzenlenen eğitimler gerçekleştirdi.

Akademik olarak, Besinlerin Glisemik İndeksinin Kan şekeri üzerine etkisi adlı derlemeyi ve Reaktif Hipogliseminin 3 aylık beslenme tedavisine etkisi adlı çalışmayı literatüre sundu.

Diyabetin Tıbbi Beslenmesinde Karbonhidrat sayımı adlı kitapta bölüm yazarlığı yaptı.

Türkiye Diyabet Vakfı’nda Diyabet üzerine eğitimler aldı.

17.05.2019 yılında beslenme ve diyet alanında danışmanlık merkezi olarak faaliyetlerine başladı. Amacımız beslenme alanında branşlaşmayı hedef alan uzman klinik diyetisyen ve uzman sporcu diyetisyeni ile ekip çalışmasını ön planda tutarak koruyucu hekimlik adına başarılı işlerin altına imza atmayı sağlayan bir merkez olarak faaliyetlerine devam etmek. Multidisipliner yaklaşımlarla hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi üzerine ve takım sporları, ekstrem sporlar, bireysel amatör ve profesyonel sporculara beslenme danışmanlığı faaliyetlerinde bulunulmaktadır.